O NAS

Firma Wiker powstała we Wrocławiu w 1992 roku. Właścicielem firmy jest Henryk Brona. Na początku działalności zajmowała się sprzedażą hurtową wyrobów z wikliny i rękodzieła artystycznego. Obecnie oprócz sprzedaży hurtowej i detalicznej zajmuje się produkcją wyrobów z wikliny okorowanej (jasnej) i  wikliny nie okorowanej (zielonej) oraz wyrobów z brzozy i słomy. Wiker oferuje państwu tradycyjne wyroby znane od lat oraz możliwość zamówienia produktu według własnego wzoru.
Poza produkcją wyrobów gotowych, prowadzi sprzedaż surowca do produkcji wikliniarskiej: wikliny zielonej, parzonej, korowanej oraz trzciny.
 
Nasze produkty
Wiker posiada szeroką gamę wyrobów z wikliny białej, , jasnej (okorowanej), zielonej, a także produktów ze słomy i brzozy. Są to wyroby wysokiej jakości, wykonywane w Polsce z krajowej wikliny. Wiklina jest wdzięcznym surowcem, z którego można zrobić praktycznie wszystko. Jest modna, efektowna, trwała i ekologiczna. Kupując polskie rękodzieło wspierają Państwo wielopokoleniową tradycję plecionkarską.
Nasza oferta obejmuje różnorodne kosze i koszyki- prezentowe, piknikowe, zakupowe, kominkowe, piekarnicze, wystawowe, dla psów i kotów, na brudne ubrania, bieliznę i pościel, na gazety, parasole, grzyby, , owoce, a także różnego zastosowania kosze gospodarcze. Oferujemy także kosze ogrodowe, kwietniki, maty i płoty, wyroby z wikliny dla dzieci. Prowadzimy sprzedaż mebli wiklinowych , takich jak: fotele, fotele bujane, stoły, krzesła, taborety, sofy, etażerki, szafki, półki, abażury, skrzynki, szuflady, kufry.
 
Zakupy hurtowe- jeśli są Państwo zainteresowani  cenami produktów wiklinowych w hurcie, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, wtedy dostaną Państwo hasło do naszej strony umożliwiające podgląd cen hurtowych.
Zakupy specjalne- klienci o specjalnych potrzebach proszeni są o kontakt mailowy lub telefoniczny- stworzymy wtedy projekt zamówionego produktu i ustalimy dla niego cenę.